Úvod > Novinky

Pomáhajme reštauráciám!

27.03.2020

Súčasná situácia zomkla národ a každý sa snaží pomôcť, ako vie.

Reštaurácie a gastro prevádzky nemajú v súčasnosti, z pochopiteľných dôvodov, zákazníkov priamo v reštauráciách. Aby boli finančné straty, čo najmenšie, zvolila väčšina reštaurácií spôsob donášky jedál priamo k dverám.

Na situáciu, ktorá sa dotýka priamo reštaurácií tak reagujeme aj my a nebudeme od 26.3. do 15.5.2020 fakturovať reštauráciám, ktoré preplácajú kupóny alebo kredity priamo v Up Slovensko, žiadnu províziu za naše služby.
V prípade, že sa reštaurácia rozhodne odovzdať kupóny u partnera Metro, bude mu účtovaná bežná zmluvná provízia.
Odpustenie provízií sa vzťahuje výlučne na reštaurácie, a je vyjadrením našej podpory v tejto mimoriadnej situácii. Vyzývame zároveň používateľov stravných lístkov, aby sa neprestali stravovať v reštauráciách.

Bezpečná donáška jedla k vašim dverám

Ak ste doma, ale nemáte zásobu potravín či čas alebo energiu variť si teplé jedlo, existuje bezpečná alternatíva vo forme donášky jedál až k vašim dverám. Hlavné je dodržiavať základy bezpečnosti. V prípade platby stravnými lístkami sa môžete s kuriérom dohodnúť, že mu lístky v požadovanej hodnote necháte pred dverami. Pri preberaní jedla a platbe elektronickou stravnou kartou kvôli ochrane seba aj kuriéra, majte na tvári rúško a po prevzatí si poriadne umyte ruky.